Lívance z kokosové mouky bez lepku. Už nějaký ten čas mám doma kokosovou mouku a pořád jsem nevěděla co s ní. Některé recepty v bezlepkovém provedení jsou docela tvrdým oříškem a tak se k nim budu muset časem teprve propracovat. Naštěstí to neplatí o lívancích. Dají se udělat snad ze všech mouk, které znám anebo klidně i bez mouky. Brzy budu přidávat recept z banánů a vajec – víc nic, to je vše. Jen tyhle dvě suroviny a výsledkem jsou výborné palačinky.

Dneska mám pro vás tyto kokosové lívance. Obsahují hned tři suroviny z kokosu: kokosová mouka, kokosový olej a kokosový jogurt. Řekla jsem si když mají být kokosové, tak ať je všechno z kokosu :-D. Vše se tak skvěle doplňuje a chuťově ladí. Díky kokosové mouce budou pěkně křehké. Na ozdobu jsem připravila kokosový jogurt oslazený čekankovým sirupem. Lívance i poleva jsou tedy bez cukru a proto si je můžete dopřát kdykoliv na ně budete mít chuť😊

 

Budete potřebovat:

  • 100ml mléka bez laktózy nebo rostlinného mléka (sójové, mandlové…)
  • 70g kokosového jogurtu (seženete v Lidlu)
  • 30g kokosové mouky
  • 2 vejce
  • 2 lžičky kokosového oleje = 12 gramů

Na polití:

  • 100g kokosového jogurtu
  • čekankový sirup
  • Volitelně: lesní ovoce

Příprava:

Nejdříve si rozpusťte kokosový olej. Ve vyšších teplotách je tekutý a tento krok tak bude moci přeskočit.

V míse smíchejte kokosový jogurt, rostlinné mléko, kokosovou mouku a vejce. Přidejte rozpuštěný kokosový olej a promíchejte metličkou.

Rozpalte si malou pánev.. Podle typu pánve pánev vytřete malým množstvím oleje nebo palačinky smažte nasucho. Moje byly pečené nasucho. Ráda používám palačinkovač. Nikdy se mi na něj nic nepřilepilo, takže jsem s ním velice spokojená.

Naběračkou nalijte těsto na pánev a lehce rozetřete. Lívance tvořte menší, jsou docela křehké a větší by se mohly lámat. Až lívanec zespoda trochu zhnědne můžete otáčet. Z každé strany je to asi 2 minuty.  Lívance neobsahují lepek, proto je otáčejte opatrně. Skvělé jsou obracečky na palačinky nebo něco širšího.

Mezitím si připravte slazený kokosový jogurt. Stačí smíchat kokosový jogurt s čekankovým sirupem podle chuti. Použít lze i třtinový cukr nebo jiné sladidlo.

Palačinky polijte jogurtem, posypte čerstvým ovocem a můžete podávat.

 

Skladování: v lednici.

Trvanlivost: 3 dny.