První ochutnávka dezertů z indické kuchyně. Indických dezertů je tolik, že si nejsem jistá jestli někdy všechny ochutnám, ale uvidíme. Tentokrát mám pro vás na výběr ze šesti dezertů. V brzké době plánuji sestavit kompletní indická menu jako to mají v restauraci. Není to ale jen v restauraci, protože i Indové nedělají jedno jídlo, ale namísto toho mají na stole spousty misek s různými druhy sladkých i slaných jídel. Nevím jak bych každý den dokázala vařit tolik jídel, ale jednou za čas si indickou večeři s tolika chody ráda připravím.

 

  1. Gulab Jamun

 

Smažené kuličky ze sušeného mléka v cukrovém sirupu. Ještě se dělají ze semoliny nebo krupice, ale to zase příště

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/gulab-jamun-indicky-dezert/

 

2. Smažený banán

Banán obalený v těstíčku smažený dozlatova. Posypat moučkovým cukrem a můžete podávat

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/smazeny-banan-v-testicku-vynikajici-indicky-dezert/

 

  1. Barfi

 

Barfi je mléko s cukrem a máslem zredukované na podstatně menší množství. Výsledkem jsou kostky nebo kuličky, které chutnají jako naše jesenka. Je to moc dobrý mléčný dezert.

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/barfi-indicky-dezert-z-kondenzovaneho-mleka/

 

  1. Mrkvový puding

Indický mrkvový puding. Okamžitě mě nadchnul, protože jsem před tím nikdy nic takového neměla. Mrkev do dezertů nepoužívám skoro vůbec, ale asi začnu. Zatím jsem měla jen mrkvový dort, puding a chalvu. Vše bylo skvělé a tak určitě vyzkouším i další mrkvové recepty.

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/mrkvovy-pudink/

 

  1. Krupicová chalva

Chalva z krupičky, másla, rozinek, šafránu a oříšků.  Většinou přidávám i kardamom, pro velice zajímavou chuť. Chutná to jako krupicová kaše, ale v pevném stavu. Kdo si jí také určitě zamiluje jsou děti, které krupicovou kaši milují. Pro ty menší vynechte koření nebo oříšky.

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/krupicova-chalva/