Na zahradě nám zničeho nic vyrostla nádherná a velká slunečnice. Když uschla schovala jsem si květ se semínky a přemýšlela co s ním. Vzpomněla jsem si jak minulý rok ptáčci žadonily o slunečnicová semínka která jsme jim dosypávaly a tak jsem se rozhodla, že jim slunečnici i se semínky věnuji. Na poli bych měla strach jestli není stříkaná, ale u nás tohle nehrozí a ani v okolí. Zima ještě nezačala, ale už přišlo pár odvážlivců na ochutnávku. Zřejmě jim nevadilo že si musí semínko vytáhnout z květu protože už se opět vrátily.

Suroviny

  • Slunečnice (nestříkaná, ideálně vlastní)

Příprava

Až vytvoří slunečnice semínka můžete jí odříznout.   Slunečnici můžete pro ptáčky připravit hned dvěma způsoby.

  1. A) Zaříznout jí tak aby koukal jen kousek stonku. Položit jí do těžšího květináče semínka nahoru. Aby slunečnice nepřepadávala můžete do květináč naplnit kameny nebo hlínou.
  2. B) Této možnosti dávám většinou přednost: slunečnici neuřízněte úplně, ale nechte kus stonku. Dobře ho ovažte a poté k něčemu pevnému přivažte (trám, zábradlí…) Další možností je část slunečnice provrtat a provléknout nějakou stužku k zavěšení. Hodit se bude lano nebo dostatečně silný provázek.

Trvanlivost: do snežení 🙂