Recept na nádherně žluté mléko s kurkumou ozdobené kopečkem mléčné pěny. Kurkuma je takový všelék, který má mnoho léčivých účinků. Brzy budu muset napsat článek o zdravotních přínosech kurkumy, protože je toho tolik, že by se to sem nevešlo. Bohužel se kurkuma v české kuchyni moc nepoužívá a to je škoda. Proto je kurkumové laté skvělá a chutná alternativa jak do těla kurkumu dostat. Pokud jste zatím kurkumu používali jen jako koření a nedokážete si ji s mlékem představit není čeho se bát. Kurkuma s mlékem a navíc pokud si ho ještě trochu osladíte je opravdu moc dobrá. Navíc pitím tohoto horkého nápoje posilujete imunitu, zlepšujete trávení a celkově posilujete své zdraví. Když si laté připravíte na noc můžete využít uklidňující účinky tohoto nápoje a dopřát si kvalitní spánek. Kurkumové laté je jedinečný chutný nápoj a velice účinný doplněk stravy který funguje.

Suroviny

  • 250ml rostlinného mléka*
  • 1/2 lžičky mleté kurkumy
  • 2 lžičky třtinového cukru

*výborně chutná mandlové nebo kokosové, ale použijte co máte rádi. Kokosové mléko ředím půl na půl s vodou, protože je docela silné a tučné.

Příprava

  1. Všechny suroviny dejte do menšího hrnce. Přiveďte k varu a krátce povařte.
  2. V případě použití čerstvého zázvoru: zázvor oloupejte a nakrájejte na menší kousky. Po uvaření přeceďte přes síto nebo zázvor vyndejte
  3. Podávejte horké. Na ozdobu použijte našlehanou mléčnou pěnou

 

Skladování: pro pozdější použití můžete uložit do lednice a pak znovu ohřát.

Trvanlivost: do 3 dnů