Kdo nemá rád malé kávičky, ale dává přednost pořádně velkému hrnku kávy, určitě zná Cafe Americano. Jedná se o espresso, které je doplněné horkou vodou do požadovaného objemu. Cafe Americano mám ráda. Když mám chuť na velký hrnek kávy, udělám si Americano.

Včera bylo venku pořádné vedro. Měla jsem chuť na kafe, ale ne na to teplé. Napadlo mě, že si z něj udělám nanuky. Recept je vlastně úplně stejný, jako na Cafe Americano. Jen jsem nápoj po vychladnutí nalila do forem na nanuky a dala ztuhnout.

Caffe Americano

Máte chuť na kávu, ale chcete se i osvěžit? Kávové nanuky tento problém vyřeší😊. (to zní jako reklamní slogan nějaké firmy:-D).

 

Na 3 nanuky:

  • 1 espresso

+

  • 150ml studené vody
  • 4 lžičky třtinového cukru

Pro nanuky s mlékem:

  • + 30ml plnotučného mléka (můžete použít i smetanu)

 

Káva:

Do těchto nanuků jsem použila kávu Australia Skybury Plantation z www.kopiluwak.eu. Pro nádech karamelu doporučuji kávu Indian Mysorre nebo pokud máte rádi spíše ovocné tóny kávu Costa Rica Black diamonds.

 

Cafflano Kompresso

Espresso lze připravit v kávovaru anebo pomocí Cafflano Kompresso. Já jsem použila Cafflano. Je tak malé, a přitom umí stejně dobré espresso jako kvalitní kávovar. Více o něm najdete v tomto článku:

Test kávovaru Cafflano Kompresso a návod, jak v něm připravit kávu

 

Příprava:

Jako první si připravte espresso.

Espresso jsem připravila z 12 gramů jemně mleté kávy a 50ml vody. Pro přípravu kávy jsem použila Cafflano Kompresso. Pro přípravu v kávovaru použijte 7 gramů kávy.

Poté do kávy přidejte cukr a míchejte do rozpuštění.

Dále přidejte studenou vodou. Na přípravu Cafe Americano by se normálně použila teplá voda, ale takhle alespoň nebudete muset čekat, až káva vychladne.

Nanuky můžete připravit bez mléka nebo do nich přidat mléko či smetanu. Pro smetanovější chuť můžete přidat i smetanu ke šlehání.

Připravte si formy na nanuky a nalijte do nich připravenou kávu. Dejte do mrazáku na 4-6 hodin.

Pro vytáhnutí dejte formu na 15-20 sekund pod teplou vodu. Až nanuk povolí, vytáhněte.

 

Nanuky jsou osvěžující a rozhodně po nich nepřiberete!

Poznámky k receptu

  • Místo třtinového cukru můžete použít čekankový sirup, xylitol, erythritol nebo jiné sladidlo.