Santovi boty jsou párky na špejli zdobené majonézou nebo jinou pomazánkou, ozdobené červenou paprikou a petrželkou. Tyto jednohubky se hodí na oslavy, pro návštěvy, ale také k televizi jako malé zakousnutí. Také je můžete připravit jako na silvestrovskou párty.

SurovinY

 • Malé kuřecí párky*
 • Majonéza nebo oblíbená bílá pomazánka (bez kousků, aby prošla zdobícím sáčkem)
 • Petrželka
 • Červená paprika/kapie
 • Bambusové nebo dřevěné špejle

*tyto malé párky kupuji zabalené asi po deseti kusech jsou pro tento recept ideální. Jsou malé a tak vám z nich nezbyde skoro nic. Navíc jsou silnější a to vypadá lépe

 

Příprava

 1. Párek uřízněte na šikmo 2-3cm od kraje. Další díl odříznete 3-4cm od prvního šikmého řezu. To samé opakujte z druhé strany abyste z jednoho párku udělaly dvě boty. Pokud je párek větší můžete botu udělat delší, zkrátka velikost řezů upravte podle velikosti párku. Koukněte se na fotku, špatně se to vysvětluje ale je to úplně snadné když to vidíte. 
 2. Špejli řízněte na půl, je zbytečně dlouhá.
 3. Botu složte tak jak vidíte na obrázku: otočením delšího dílu a přiložení k šikmému řezu a přiložením ke kratšímu dílu vytvoříte tvar boty.
 4. Kousek od kraje boty propíchněte párek špejlí a projeďte jí až skoro nahoru. Spojíte tak oba kusy dohromady. Špejli propíchněte tak aby nevykukovala ven.
 5. Majonézu nebo pomazánku co jste si vybrali dejte do sáčku. Ustřihněte roh, stačí jen pár milimetrů a botu s ní na vrchní části ozdobte.
 6. Z papriky nakrájejte malé kostičky. Aby lépe držely seřízla jsem z druhé strany papriku tak, aby byla velice tenká. Chtěla jsem vytvořit cesmínu a tak jsem udělala tři kostičky papriky a listy z petrželky. Zdobení si ale můžete upravit podle své fantazie.

Podávejte ve skleničce.

TIP: aby vám párky na špejli držely ve sklenici můžete jí vysypat cukrem nebo mořskou solí.