Nevíte, co k obědu? Připravte si sendviče s vaječnou pomazánkou, salátem a rajčaty. Recept neobsahuje maso, ale kdo chce, může přidat šunku. Dělala jsem je k obědu pro mě a Jardu a oba jsme se krásně najedli. Nechci se po jídle cítit jako sud, což u tohoto jídla nehrozí.

Je to lehký oběd nebo večeře s vysokým obsahem bílkovin. Když si dáte tento oběd, hlad vás jen tak nedožene. Bohužel je to častá chyba: bílkoviny v jídle chybí, člověk má pořád hlad a neví proč. Nebo se snaží zhubnout a neví, kde dělá chybu. Už se na to snažím dávat pozor a v případě bezmasých jídel, nahradím chybějící bílkoviny něčím jiným. Konkrétně v tomto receptu jsou zdrojem bílkovin vajíčka a jogurt.

Jídlo si lze připravit i jako oběd do práce. Jen si pomazánku i zeleninu dejte do jiné dózy než chleba. Chleby si naplníte až o obědě.

 

Počet porcí: 2 = 4 sendviče

 

Budete potřebovat:

  • 8 plátků celozrnného toastového chleba
  • 2 vajíčka
  • 200g rajčat
  • 100g selského jogurtu
  • Špetka soli
  • Špetka mletého černého pepře
  • 2 listy kadeřavého salátu (nebo jiného salátu)

 

Příprava:

Vejce dejte do studené vody a uvařte natvrdo (8 minut).

Než se vejce uvaří, připravte si opečený toastový chleba. Plátky opečte z jedné nebo obou stran na suché pánvi. Budou pěkně křupavé a chuť bude výraznější. Dávám přednost celozrnnému chlebu, kvůli vyššímu obsahu vláknin – samozřejmě to ale jde i se světlým toastovým chlebem. Kdo nemá čas, vynechá opékání chleba.

V misce smíchejte jogurt, sůl a pepř.

Uvařené vajíčko dejte do studené vody a až to půjde oloupejte. Nakrájejte ho na kostičky a přidejte do misky s jogurtem. Používám kráječ na vajíčka, ušetří to čas a taky mě to baví😊.

Dále přidejte rajčata nakrájená na kostičky a salát pokrájený nadrobno. Vše promíchejte a rozdělte na 4 chleby.

Zakryjte chlebem a můžete podávat.

 

Skladování: Sendviče podávejte okamžitě. Později začnou rajčata pouštět vodu a mohla by rozmočit chléb. Pro pozdější použití uložte do lednice vaječnou pomazánku bez rajčat a salátu.

 

Máte sendviče jako oběd do práce? Vaječnou pomazánku dejte do potravinové dózy, do další pak dejte rajče se salátem. Nezapomeňte si vzít opečený chléb (nebo neopečený). V práci si už jen smícháte pomazánku se zeleninou a dáte na chleba.