Při hledání zajímavých receptů jsem objevila recept na jídlo zvané BIL ZBIB – kuskus nasladko, který se v Africe podává jako sladká snídaně. Jsou v něm meruňky, rozinky, kuskus a máslo. Minulý týden mi přišel kuskus z eshopu Rychlé vaření a shodou okolností v něm byly rozinky i meruňky. Řekla jsem si, že je to prostě osud a tohle jídlo z něj udělám.

Protože už většinu surovin kuskus Rychlé vaření obsahoval, dost mi to usnadnilo práci. Z ušetřeného času jsem jídlo alespoň pěkně nazdobila, protože jak všichni víme, jíme i očima😊.

 

Suroviny

  • 200g kuskus s meruňkami a rozinkami (1 sáček)
  • 200g vroucí vody
  • 2 lžíce rozpuštěného másla
  • 1/8 lžičky mletého kardamomu

 

Omáčka:

  • 60g zakysané smetany
  • 1 lžička medu
  • ¼ lžičky cejlonské skořice

 

Kuskus s meruňkami

Kuskus se sušenými meruňkami a rozinkami mám z www.rychlevareni.cz. Stačí ho jen zalít vodou a je hotový. Nebo z něj můžete připravit mnoho dalších receptů jako je například dnešní recept.

 

 

Postup

Obsah sáčku s kuskusem vysypte do misky a zalijte vroucí vodou. Přidejte kardamom, promíchejte, zakryjte a nechte 10 minut odstát.

Připravte si formičky a kuskus s nimi naplňte. Připravené množství vystačí na 2 porce, které vidíte na fotce.

Použila jsem kovovou formu ve tvaru třípatrového dortu. Ideální jsou i silikonové formičky na muffiny nebo můžete použít různé skleněné či kovové misky. Tak či tak formu nebo misku naplňte kuskusem.

Dobře upěchujte, minutu počkejte a poté vyklopte.

U kovové formy zaklepejte formičkou a linku z různých stran. Proto musí být kuskus dobře upěchovaný, aby se pouze uvolnil a držel pohromadě namísto vysypání.

 

Omáčka ze zakysané smetany

Zakysanou smetanu smíchejte s medem a skořicí. Promíchejte.

Já jsem použila černý talíř a pomocí silikonové mašlovačky jsem na talíři udělala takovouto cestičku. Jarda tomuhle jídlu říká Kuskus ve skluzu:-D, ale to pochopí jen ten, kdo viděl onu reklamu😊. Zakysanku jsem posypala špetkou třtinového cukru a ještě jsem talíř dala pár plátků jablka, to všechno je samozřejmě dobrovolné.

Nyní už jen dejte na takto nazdobený talíř kuskus vyklopený z formy a je to.

 

 

 

Tipy na další recepty:

Perníkový bulgur s čokoládovou omáčkou musíte ochutnat. To je mňamka!

Perníkový bulgur

 

Další skvělý recept z bulguru – nepečená žemlovka s povidly

Bulgur s povidly a čokoládovou omáčkou