Brzy bude Silvestr, takže jsem začala zkoušet různé koktejly. Bohužel se mi na ně při nákupu povedlo zapomenout, a tak jsme na ně neměli nakoupeno. Nakonec jsem si poradila s tím, co máme doma a pár koktejlů vymyslela😊.

Začala jsem malinovým Mojitem. Místo bílého rumu jsem použila malinové víno od firmy Rybízák. Před Vánoce jsem si objednala bedýnku jejich ovocných vín, abychom byli na Vánoce dobře zásobení. Vybrala jsem třešňová, malinové a višeň s čokoládou. Na Mojito se mi nejvíce hodilo to malinové. Byla to dobrá trefa, Mojito z něj je opravdu vynikající! Použila jsem do něj malinové víno, maliny, mátu a třtinový cukr. Citrón ani limetu jsem neměla, takže není uvedená receptu, ale kdo chce, může přidat, protože se tam jistě bude hodit.

Poslední roky zkouším experimentovat a připravit si Mojito i trochu jinak. Samozřejmě klasika je klasika, ale to jste ještě neochutnali Melounové, citrónové nebo jahodový Mojito. Někdy dělám nealko, jindy zase s alkoholem. Všechny jsou tak dobré a osvěžující! Někdy dělám Mojito s alkoholem, ale většinou bez, protože ho chci popíjet celý den a to by u toho s alkoholem nešlo…tedy asi šlo, ale Jardovi bych se pak moc asi nelíbila:-D. To dnešní je s alkoholem, ale jelikož je namísto rumu použité víno, není tak silné.

Na stránkách už najdete:

Kávové Mojito

Ibiškové Mojito

Virgin Mojito

Melounové Mojito

Při přípravě Mojita jsem zažila jedno velké překvapení – na zahradě mi teď na konci prosince roste krásná máta. Není sice tak vysoká jako byla v létě, je o něco menší, ale to je vše. Je to normální, že jsem si ze zahrádky odnesla i tymián, mátu, kopr a další bylinky? Napište mi do komentářů, jestli bylinky sbíráte i v zimě nebo je to výjimka, docela by mě to zajímalo😊.

 

Na 1 Mojito budete potřebovat:

  • 125ml Maliňáku (prodává Rybízák)
  • 8 kostek ledu (plná sklenice)
  • 6 velkých lístky máty nebo hrst malých lístků*
  • 1 lžíce třtinového cukru
  • 1 lžičky citrónové šťávy
  • Pár mražených nebo čerstvých malin
  • Vysoká sklenice

*použila jsem mátu, tu klasickou, ne peprnou. I když ta peprná by jistě šla také použít

 

Malinové víno

Malinové víno – Maliňák jsem si koupila na www.rybizak.cz. Nevím, jestli se dá koupit někde v obchodě, ale spíše jen na tom eshopu. Víno normálně nepiju, ale ovocné víno mě přesvědčilo, že může být víno vynikající. Zamilovala jsem se do višňového, malinového, rybízového a dalších (už jsem jich ochutnala hodně😊). Jako poslední jsem měla višňové s čokoládou a to byla taky pecka!

Víno si můžete objednat na www.rybizak.cz

 

Postup:

Mátu, třtinový cukr a citrónovou šťávu dejte do misky nebo hmoždíře a paličkou pomačkejte.

Do vysoké sklenice dejte led po okraj sklenice, přidejte mátovou směs, čerstvé nebo mražené maliny (trochu jsem je rozdrobila) a zalijte malinovým vínem. Pro zjemnění chuti můžete přidat 50ml vody, ale stačí párkrát víno promíchat, aby se rozpustil a tím se nápoj naředil.

Nápoj ozdobte větvičkou máty a můžete podávat😊.

 

Přeji vám mnoho štěstí do nového roku, pevné zdraví

Verča