Půlka lidí ho nesnáší a půlka miluje…o čem je řeč? O chia pudingu!

Já jsem si ho zamilovala a to hodně. Příprava – SMÍCHAT A JE TO,  patří mezi mé nejoblíbenější a právě takto jednoduše se připravuje i chia puding. Svačinu si často nestíhám připravit, ale když mám chia puding v lednici, zvládnu přes den dokonce i svačinu. Puding připravím večer a druhý den si ho dám ke snídani nebo svačině. Čeká na mě v lednici, a to je když nemám čas se s něčím dělat super. Jen sáhnete do lednice a je to:-).

Na výběr je obrovské množství chia pudingů – s ovocem, z rostlinných mlék, s čokoládou…stačí si vybrat. Já jsem tentokrát dělala čokoládový chia puding. Na zkoušku jsem si koupila čokoládový rostlinný nápoj od Alpro a když jsem ho ochutnala, napadlo mě, že by z něho byl dobrý chia puding. Samozřejmě jsem část vypila i jen tak, protože je to strašně dobrý pití:-D.

Jak to dopadlo? Měla jsem pravdu, puding je vynikající a určitě si ho brzy zase zopakuji.

 

Budete potřebovat:

  • 170g Alpro mandlového čokoládového nápoje (viz foto níže)
  • 15g chia semínek
  • ½ lžičky hořkého kakaa (nemusí být anebo naopak můžete přidat pro výraznější chuť)

Tip: Chia semínka kupuji na lekarna.cz. Když mají akci, stojí 1kg okolo 100 korun a to je super cena:-).

 

Kokoska

Na fotku jsem hned použila moji novou kokosku. Je to miska z kokosové skořápky, která by se jinak vyhodila. Ten nápad, využít je boží.

Miska je z goodie.cz, dostala jsem ji od kamarádky k Vánocům a tímto jí ještě jednou mockrát děkuju za krásný dárek.

 

Postup

Všechny suroviny dejte do misky a smíchejte. Dobře promíchejte a poté přelijte do skleničky nebo jiného uzavřeného obalu. Já jako obal používám nejčastěji zavařovačky – schovávám si je z různých potravin (například paštik, hořčice, jogurtů apod.).

Dejte do lednice a nechte 4 hodiny ztuhnout.

 

 

Obměna

Pro MOKA příchuť přidejte ½-1 lžičky instantní kávy.

 

Puding chutná lépe první den, po delší době se zvýrazní chuť chia semínek a puding už není tak dobrý. Snězte ho tedy co nejdříve.