Vyrobte si vlastní čistič oken. Ocet okna vyleští a zároveň i desinfikuje. Jar okno i rám odmastí a okna pak zůstanou čistá a bez fleků. Jeho výroba vás navíc vyjde jen na 1 korunu! Určitě se mnou souhlasíte, že je to krásná cena za mycí prostředek. Vydrží vám na spousty oken. Teď mě napadlo že když si koupíte láhev octa a láhev jaru vyrobíte si za cenu jednoho prostředku na okna přes 7 litrů kvalitního mycího prostředku (proto miluju domácí výrobu).

Použít ho můžete i na skleněné stoly nebo cokoliv ze skla nebo plastu.

Suroviny

  • 500ml vody
  • 60ml octa (běžný kvasný lihový ocet)
  • 2 lžičky jaru 

Obal: sprejovka

Příprava

  1. Vodu přiveďte k varu a nechte úplně vychladnout. Převaření prodlužuje trvanlivost vody.
  2. Přidejte ocet a jar a dobře promíchejte.
  3. Prostředek přelijte do láhve se sprejovkou (pokud nemáte novou vymyjte láhev od jiného prostředku) nebo místo sprejovky použijte jinou plastovou láhev. Prostředek pak budete nanášet na okno houbičkou.

 

Použití: okno i rám nastříkejte. Hadříkem umyjte a setřete čistou houbičkou. Použít můžete i stěrku na okna nebo elektrický vysavač. U hodně zašpiněných oken bude možná třeba opakovat postup dvakrát. Ještě vlhká okna rozleštěte čistou utěrkou, hadříkem z mikrovlákna nebo papírovými utěrkami. Pokud někde zůstali fleky stříkněte tam trochu čističe oken a znovu rozleštěte. Rám okna otřete z obou stran hadříkem a utřete dosucha.

 

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: několik měsíců