Už je to skoro tady. Halloween, svátek, který sice pochází z Ameriky, ale postupně si našel místo i u nás v České republice. Pamatuju si, že už na základní škole jsme vyráběli různé Halloweenské dekorace. Doma jsem to ale začala slavit až když jsem začala bydlet s Jardou.

Správně k Halloweenu patří koledování, kdy děti obchází domy a dostanou nějakou dobrotu. Ve škole jsme měli jako úkol naučit se koledu Trick or Treat. Trik je vlastně výhrůžka, že pokud koledník něco nedostane, bude nějak potrestán. Zajímalo by mě, jestli tam opravdu děti, které nic nedostaly hází vajíčka do oken nebo něco podobného. Kromě koledy a kostýmů k Halloweenu jednoznačně patří jídlo, nejlépe pořádně strašidelné, aby dokreslilo atmosféru tohoto svátku, a to je moje parketa:-).

Každý rok připravuji Halloweenské menu – hady, myši, guláš v pavoučím chlebu. Zkrátka co mě napadne:-). Nejdu ale zase do žádného extrému, jako někteří lidé. Jídlo mě prostě musí přitahovat a to u některých receptů z Halloweenu opravdu nemohu říct.

Pojďme se podívat, co budu tento rok dělat. Tento týden jsem si totiž dala zkoušku, abych si to nacvičila a za týden jedeme naostro:-).

 

 

Dýňové cookies

Co patří k Halloweenu více než dýně? Já jsem dýni, která nám vyrostla na zahradě přenechala synovci, aby si to užil. Místo toho si raději z dýně něco upeču. Tyhle sušenky obsahují dýňové pyré a jsou naprosto úžasné. Po upečení jsou totiž krásně měkké, úplně se rozplývají na jazyku. Uvnitř jsou kousky čokolády…to je dobrota. Takhle měkké vydrží i několik dní, můžete si je tedy napéct opředu a o Halloweenu mít klid:-).

Recept: https://www.zijemehomemade.cz/dynove-cookies-2/

 

Hadí preclíky

Jídlo nebo dekorace? Oboje! Hadi chutnají jako preclíky, jsou vynikající. Můžete je ještě posypat mákem, sezamem nebo třeba sýrem. Když je necháte přes noc ztvrdnout, uděláte z nich dekoraci na Halloween, která vám vydrží celé roky. Barvu můžete pro jistotu zafixovat průhledným lakem. Kromě hadů se z těsta dají udělat i myšky, pavouci a jiná havěť…u tohohle receptu se děti pěkně vyřádí:-).

Recept: https://www.zijemehomemade.cz/hadi-precliky/

 

Myši

Tyhle roztomilé myšky jsou ze stejného těsta jako hadi. Postup jsem popsala v jednom ze starších článků: https://www.zijemehomemade.cz/haloweenske-mysky-z-kynuteho-testa/

 

Dýňový perník

Perník z dýně hokaidó je prostě vynikající. Kakao do něj dát můžete, ale zaručuji vám, že je vynikající i bez něj. Já jsem ho vynechala, aby mohla vyniknout jeho krásně oranžová barva.

Recept: https://www.zijemehomemade.cz/dynovy-pernik/

 

Krásný Halloween všem!

 

P.S. Jestli budete dělat některý z mých receptů, moc by mě potěšila fotka vašich výtvorů. Buď mi jí můžete poslat na email vpolackova@seznam.cz anebo sdílet na Facebooku, kde mě najdete pod názvem Žijeme homemade. Nestyďte se a pochlubte se. Budu se moc těšit na vaše fotky.

Verča