Obložené talíře jsou u nás častou volbou. Je to rychlé a vypadá to hezky. Stejně tak i na Halloween vždy dělám tác plný zeleniny, pomazánek a pečiva. Přidejte i sýrové duchy a hned máte z normálního obloženého talíře Halloweenské občerstvení. Zvolila jsem tvar ducha na který nepotřebujete vykrajovátko. Samozřejmě je to s ním snadnější, ale jde to i pokud ho nemáte😊

 

Budete potřebovat:

  • 30% plátkový eidam nebo jiný tvrdý sýr
  • Vykrajovátko nebo ostrý malý nůž

 

Sýr vyndejte z obalu a nechte na hromádce tak jak je. Pomocí ostrého nože naznačte na prvním plátku tvar ducha. Podle toho se budete řídit. Nožem postupně vykrojte tvar ducha a také oči.

Nyní od sebe jednotlivé plátky opatrně oddělte. Přidejte je k připravenému obloženému talíři (zeleniny, šunka, pomazánky, pečivo…)

Vykrajovátka: kdo sehnal vykrajovátka duchů nebo jiných tvarů použije je. Většinou jsou menší, začněte od kraje a uvidíte jak vám to vyjde.

 

Můj obložený talíř obsahoval sýrovou pomazánku (využila jsem i zbytky sýra), čabajkovou pomazánku, sýrové duchy a pavoučí krekry

 

Co se zbytkem sýra?

Udělejte z něj například sýrovou pomazánku. Jde také použít i na pizzu, nebo schovat do lednice na jiný den.

 

Aktualizace: nově jsem si pořídila vykrajovátka od Tescomy. Je jich tam víc, tak si můžete vybrat. Je to rychlejší a vypadá to moc hezky. Takže kdybyste někdo chtěl víte kde je seženete:-)

Halloweenská dýňová polévka

Košťata pro čarodějnice

Guláš podávaný v pavoučím chlebu

Haloweenské myšky z kynutého těsta

Hadi ( na Haloweenské občerstvení)

Laté s dýňovým kořením

Sýrový duchové

Obří hadí sendvič (vážící přes 1,5 kila)!

Dýňové laté

Duchové z bramborového těsta

Pizza ve tvaru dýně

Svítící vyřezávané jablko

Mrkvové dýně

Pavoučí chléb

Haloweenský mrkvový dort

Pizza ve tvaru netopýra

Pavoučí chléb