Co si dát k snídani? To je u nás na každodenním pořádku. Pokud i vy hledáte co si připravíte k snídani mám pro vás pár nápadů. Recepty stále přibývají, tohle je tedy jen první z několika snídaňových receptů.

Snídaně je nejdůležitější jídlo dne a proto si dávám záležet co si dám. Přeci jen suchý rohlík po cestě do práce nebo kafe není to pravé ořechové. Po spánku je tělo bez energie a nutně jí potřebuje doplnit. Bez jídla je člověk unavený a nálada není taky nic moc. Dobrá snídaně dělá divy. Hned máte více energie, lepší náladu a také se lépe soustředíte. Když jsem chodila do školy nikdy jsem snídani nestihla. Představa že budu kvůli snídani vstávat o něco dříve pro mě byla něco nemožného. Je to ale jen o zvyku. Teď se například líčím méně než dřív a tak mám dostatek času i na snídani. Tohle je první várka receptů a už se těším až vám představím i další snídaňové recepty. V poslední době ujíždím na smoothie bowl, tedy kaši z rozmixovaného ovoce s mlékem nebo jogurtem. To ale až příště. Teď se vrhneme na slané i sladké snídaně na kterých si zaručeně pošmáknete:

 

  1. Vaječné burrito

Celozrnné tortily plněné míchanými vajíčky a sýrem. Nejraději používám plátkový tavený čedar, po smíchání s horkými vajíčky vytvoří omáčku

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/snidanove-burrito/

 

  1. Sendvič s vajíčkem a šunkou

Sendvič inspirovaný restaurací McDonalds. Je v něm volské oko, dokřupava upečená šunka a plátkový tavený čedar. Housku můžete koupit nebo použít můj recept na rychlokynoucí housky.

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/sendvic-s-vajickem-ala-mcmuffin-od-mcdonald/

 

  1. Míchaná vejce s kurkumou

Kurkumová vajíčka s celozrnným chlebem. Kurkuma má jemnou kořeněnou chuť, ale také protizánětlivé účinky. Pokud na vás něco leze kurkuma vám s tím pomůže.

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/michana-vajicka-s-kurkumou/

 

  1. Šunkové vejce

Šunkové vejce je volské oko pečené na plátku šunky. Šunka se pěkně dokřupava upeče a má tak výraznější chuť. Spolu s chlebem tvoří skvělou snídani

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/sunkove-vejce/

 

  1. Loupáky

Pro ty, kteří dávají přednost sladké snídani. Domácí loupáky sypané mákem:

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/loupaky/

 

  1. Loupáky plněné povidly

Dáváte si na loupák marmeládu? Upečte si loupáky plněné povidly které chutnají skvěle i samotné.

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/loupaky-plnene-povidly/