Dnes mám pro vás něco moc dobrého, sladkého a pěkně barevného – recept na dvoubarevný tapioka puding. Recept na tapioka puding je velice jednoduchý, ale v jednoduchosti je krása, že? Tentokrát jsem si hrála s přírodními barvivy a udělala krásný modro růžový puding, aby to nebyla nuda. Jíme očima, tak to je. Počkejte, až se podíváte na tohle jídlo. Je to pastva pro oči. Určitě tím zabodujete i u dětí, ty mají barevné věci obzvláště rádi.

A co se skrývá za modrou a růžovou barvou? Tyto krásné barvy vytvořila modrá spirulina a prášek ze sušeného ibišku. Jsou to velice silná barviva, což není tak obvyklé. Většinou jsou přírodní barviva slabší, ale tady s malým množstvím dosáhnete krásně sytých barev.

Pojďme se podívat na recept:

 

Počet porcí: 2

 

Suroviny:

 • 250ml plnotučného mléka
 • 35g malých tapioka perel
 • 2 lžičky třtinového cukru nebo čekankového sirupu
 • Sušený ibišek – ½ lžičky ibiškového prášku
 • Modrá spirulina
 • Volitelně: 2 odměrky ovesné vlákniny Cardio Well (20 gramů)

 

Sušený ibišek:

Sušený ibišek mám z www.shams.cz. Je ho velký pytel, takže s ním můžete obarvit spousty jídla!

 

Modrá spirulina

Modrou spirulinu prodává například www.zkokosu.cz

 

Tapioka perly

Pro tento receptu budete potřebovat malé tapioka perly, nikoliv ty velké. Seženete je například v prodejnách se zdravou výživou.

Ovesná vláknina

Tuhle ovesnou vlákninu jsem si vybrala proto, že je 100% přírodní (obsahuje jen pšeničné otruby) a vyrábí ji česká firma. Je bez chuti, ani o ní v jídle nebo pití nevíte. Dávám si ji 2 x denně po 1 odměrce (odměrku jsem dostala k vláknině). Tapioka puding moc vlákniny asi neobsahuje, když do něj přidáte vlákninu, zasytí vás tahle svačinka na delší dobu a hlad si na vás jen tak nepřijde:-).

Vlákninu mám z www.pangamin.cz

 

Postup:

Přírodní barvivo – ibišek. Stačí když dáte sušený ibišek do mixéru nebo mlýnku na kávu a rozmixujete ho na prášek. Prosijte ho přes jemné síto a je to. Tento prášek stačí přidat do pudingu, polevy nebo nápoje a obarvit ho tím na růžovou barvu. Přidáním různého množství prášku dosáhnete různých odstínů.

 

Tapioka puding:

 1. Tapioka perly zalijte mlékem. Minutku nastavte na 60 minut.
 2. Po 60 minutách přelijte mléko s perlami do malého hrnce. Teplotu nastavte na nejnižší a pomalu začněte zahřívat. Mléko by se mělo začít vařit až tak za 10 minut. Občas promíchejte.
 3. Od chvíle, kdy se voda začne vařit, vařte perly 1 minutu. Samozřejmě to nemusí být přesně na vteřinu.
 4. Nyní směs přelijte do misky a nechte vychladnout. Perly v pudingu nejsou moc vidět, ale nebojte, jsou tam.
 5. Puding rozdělte na dvě části. Půlku obarvěte ibiškovým práškem a druhou modrou spirulinou. Začněte ¼ lžičkou modré spiruliny a přidávejte do barvičky, která se vám bude líbit. Do druhé půlky přidejte ibiškový prášek. Já jsem použila 1/2 lžičky pro pěkně sytou barvu (ano, tak málo stačí).
 6. Já jsem ještě přidala ovesnou vlákninu. Puding jsem rozdělila do 2 skleniček – tedy na 2 porce. Proto jsem do pudingu přidala 2 odměrky ovesné vlákniny (20 gramů), promíchala a rozdělila do skleniček.
 7. Puding rozdělte do misek nebo skleniček a dejte na několik hodin ztuhnout do lednice. Puding se dá jíst  rovnou, ale já ho raději ještě dávám do lednice.

 

Podávejte ozdobené ovocem nebo listy máty.