Rychlé nepečené kuličky s tsampy (prášek z praženého ječmene), arašídového másla, ovesných vloček a rostlinného másla. Slazené jsou třtinovým cukrem, použít lze i čekankový sirup. Do kuliček můžete dále přidat i sušené ovoce jako například rozinky nebo brusinky. Kuličkou jsou výtečné i polité hořkou čokoládou.

Tuto zdravou svačinku připravíte během chvilky. Je to přesně ten typ receptu, který mám nejraději: všechno do mísy, smíchat a je to😊.

 

Suroviny:

  • 70g tsampy
  • 65g arašídového másla z pražených arašídů (RECEPT)
  • 50g jemných ovesných vloček
  • 50g třtinového cukru
  • 30g rostlinného másla (nebo kokosového oleje)
  • 60g rostlinného mléka (sójové, mandlové)

Pro slevu na tsampu zadejte kód VERONIKA15 na těchto stránkách Pro Tibet

 

Postup:

Rostlinné máslo nebo kokosový olej nechte trochu změknout. Stejně tak i arašídové máslo, ať se s ním lépe pracuje.

Vše dejte do misky a smíchejte. Z těsta tvořte kuličky. Pokud se těsto drolí, přidejte trochu mléka. Pokud se lepí, přidejte tsampu.

Tsampu není nutné tepelně upravovat, ječmen je již pražený. Tím pádem můžete kuličky udělat i bez pečení nebo vaření.

 

Rostlinné mléko si doma můžete také vyrobit, je to otázka chvilky. Normálně ořechy nebo semínka předem namáčím, ale nutné to není. Stačí všechno hodit do mixéru, rozmixovat a přecedit. Příprava vám zabere pár minut a za tu chuť to rozhodně stojí. Domácí rostlinná mléka neobsahují cukr, zahušťovadla ani aromata. Navíc jsou šetrné i k vaší peněžence. Všechny recepty na rostlinná mléka najdete zde: Rostlinná mléka

 

 

Tsampu vyrábí a prodává ProTibet. Mám velkou radost, že jsem pro vás dostala slevový kód, který můžete využít. Stačí v objednávce zadat VERONIKA15 a dostanete 15% slevu.

Na co dalšího tsampu využít? Na konci stránky najdete odkaz na další recepty anebo do vyhledávání zadejte slovo tsampa. Mám tu recept na bramboráčky, kuličky, kaše, nápoje nebo sušenky. Vyzkoušejte ji a dejte mi vědět, jak vám chutnala:-).

 

Skladování: v lednici nebo mrazáku

Trvanlivost: v lednici spotřebujte do týdne, v mrazáku vydrží několik měsíců.