Tento měsíc jsem si opravdu užila. Objevila jsem totiž plno zajímavých potravin a nápojů. Baví mě ochutnávání neznámého. Vždy se těším na nové chutě a zároveň mám i v některých případech inspiraci, co si doma zkusím sama udělat.

Mezi novinkami tohoto měsíce bylo i ovocné víno od firmy Rybízák. Ovocná vína byla už nějakou dobu na mém seznamu, kde mám vše, co chci vyzkoušet. Navíc jahodové, borůvkové nebo rybízové víno, to zní prostě skvěle…nešlo odolat.

Balíček dorazil velice rychle a já jsem se mohla pustit do ochutnávky, pojďme se tedy na to podívat. Máte rádi víno nebo ho naopak rádi nemáte? Dneska udělám radost oběma stranám, čtěte dále a uvidíte sami😊.

 

 

Pozor: Do neděle 13.12.2020 teď platí slevový kód na 15% slevu. Stačí při objednávce na www.rybizak.cz zadat kód ZIJUHOMEMADE a dostanete 15% slevu na všechna ovocná i nealko vína:-).

Mimochodem neděle je také poslední termín, do kdy vína objednat, pokud chcete, aby vám přišla do Vánoce.

 

Balíček

Víno přišlo v papírové krabici s nápisem Pozor křehké. Každé víno bylo uvnitř krabice samostatně zabalené, takže mu při převozu nic nehrozilo.

Samozřejmě ještě záleží na poště, jak se ke křehkým zásilkám chová, ale osobně nemám žádnou špatnou zkušenost. Všechno to byly skleněné lahve a přišly v pořádku:-).

 

První ochutnávka

Hned jak víno přišlo, měla jsem obrovskou potřebu – přímo nutnost ho ochutnat. Tedy ne že bych byla nějaký alkoholik, jen jsem se na něj tolik těšila😊. Víte, jak ráda ochutnávám něco nového. Ani jsem nepočkala na Jardu.

Ovšem teď ta nejdůležitější otázka dne, kterým vínem začít???

Nejvíc mě zaujal Borůvčák, tak jsem s ním začala.

 

 

Bublák Borůvčák

Víno je ve skleněné lahvi o objemu 750ml. Uzávěr je šroubovací, vývrtku tedy na něj potřebovat nebudete. Víno obsahuje min. 30% šťávy z borůvek.

Hodnocení: Tohle víno je chuťově trochu kyselejší a myslím, že potěší spíše ty, kteří sladká vína moc nemusí. Já jsem na sladké, ale tohle mi chutná, zajímavé…Baví mě, že je šumivé, protože jinak jsem šumivé víno nikde neviděla. Borůvčák je podle mě jako dělaný na různé oslavy jako jsou narozeniny, Silvestr apod. Anebo jen tak, pěkně vychlazený na chuť😊. I když je víno kyselejší, chutnalo mi, a to běžně víno moc nemusím. Vždycky jsem si myslela, že mi vadí kyselost vína, ale teď si myslím, že mi vadí spíše ta chuť, jakou víno vyrobené z hroznového vína má. Tohle borůvkové víno je kyselejší a vidíte, přesto mi chutná, takže problém byl asi v chuti a ne kyselosti. Borůvkové víno chutná po borůvkách a také krásně voní, to bude tím😊.

Při čtení složení mě překvapil fakt, že obsahuje minimálně 30% borůvkové šťávy. To znamená více než 225ml borůvkové šťávy? To je pecka. Není divu, že je tak dobré a ovocné.

 

 

Rybízák

Rybízáka jsem měla v mini verzi. Je to skleněná lahvička se šroubovacím uzávěrem.

Víno obsahuje minimálně 30% šťávy z černého rybízu, tomu odpovídá i jeho sytá tmavá barva.

 

HodnoceníRybízové víno je skvělé k jídlu, jen tak samotné anebo si z něj můžete připravit výborný svařák. Víno má krásnou barvu, voní po ovoci a stejně dobře jako voní i chutná. Obsahuje více než 30% černého rybízu a to je také na jeho chuti znát.  Vzhledem k tomu, že černý rybíz obsahuje pořádnou dávku vitaminu C by se sklenička rybízového vína dala brát i jako splněná doporučená dávka tohoto vitaminu ne?:-D. Vidíte, to je o důvod víc, proč pít tohle víno – posiluje imunitu:-D. Teď ale vážně, víno je opravdu moc dobré, musím firmě napsat pochvalu.

Černý rybíz miluju a víno z něj je prostě luxusní! Černý rybíz mám ráda od dětství. Vypěstovali jsme si ho na naší zahrádce, když jsem byla dítě. Rostlo nám na něm jen pár kuliček a já jsem se na ně vždycky strašně moc těšila. Jen jsem musela být rychlá, protože mi ho jinak sezobali ptáci😊. Víno mi naštěstí nevypijí, takže zůstane jen mě (a Jardovi taky něco nechám…možná:-D)

 

Víte, jak ráda zkouším nové recepty…tak jsem to zase nevydržela.

První, co mě napadlo, když jsem tohle víno viděla bylo, že z něho rozhodně musím udělat svařák. Byl to skvělý nápad, ten svařák stojí za to, je naprosto vynikající! Udělala jsem malou skleničku klasického a druhou s perníkovým kořením. Oba byly vynikající😊.

Takhle vypadá svařák z rybízového vína. Je vynikající, má nádhernou barvu a mě osobně chutná mnohem víc, než svařáky, které jsem kdy ochutnala.

Recept: Rybízový svařák

 

Další jsem dělala svařák s perníkovým kořením. Opět vynikající:

Recept: Perníkový svařák

 

 

Jahoďák

Jahodové víno bylo v tradiční velikosti – 750ml a s korkovým uzávěrem. Sice jsem asi hodinu hledala vývrtku, protože jí nepoužívám, ale řeknu vám, že to dlouhé hledání stálo za to.

Jsem ráda, že jsem objevila nové pití, které si můžu s Jardou vychutnat po večeři nebo třeba při grilovaní. Kromě toho jsem z vína také udělala i svařák.  Kam se hrabe klasický svařák, ten teď bude hodně vzadu…rybízový a jahodový mi chutná mnohem víc! Do svařáku z jahodového vína jsem navíc přidala kousek vanilky a to je vám tak dobré!

Hodnocení: Sladší víno s příjemnou růžovou barvou. Při otevření lahve jsou cítit jahody, je to příjemná ovocná vůně. Už jen podle té vůně jsem věděla, že mi bude víno chutnat. Víno chutná dobře vychlazené i jako svařák. Ještě bych z něj chtěla zkusit udělat Mojito, ale nejsem si jistá, jestli ještě nějaké zbyde:-D.

Víno se svou ovocnou sladkou chutí hodí i na přípravu teplých a studených nápojů. Já jsem si z něj udělala svařák. Protože jsem použila víno jahodové, přidala jsem do svařáku i vanilku. Svařák s nádechem vanilky je prostě dokonalý!

Recept: Jahodový svařák

 

Beziňák

Bezové víno v mini verzi 250ml se šroubovacím uzávěrem.

Hodnocení: Bezové víno je ze všech čtyř ochutnaný nejsladší. Chutná spíše jako bezová limonáda, a ne jako víno😊. Je vynikající! A navíc nádherně voní po bezovém květu, je to příjemná uklidňující vůně. Pokud máte rádi bezový sirup, limču apod. tak vám bude jistě chutnat.

Každý rok chodím sbírat bezový květ a z něj pak dělám sirup nebo limonádu. Víno si doma vyrobit opravdu vyrobit neumím, a protože mám nápoje z bezu moc ráda, jsem ráda, že jsem ho u firmy Rybízák objevila.

Příště bych chtěla vyzkoušet bezové víno nalít do skleničky s ledem a přidat kolečka citrónu, citrón se totiž k bezovému květu perfektně hodí. Na léto by to byl perfektní osvěžující drink😊.

 

Vína, která jsem ochutnávala

Ochutnávala jsem tedy Rybízáka, Beziňáka, Jahoďáka a Bubláka Borůvčáka (super názvy, že jo?:-D). Všechna vína, která jsem ochutnávala obsahují 11,5% alkoholu .Vína se prodávají hned v několika velikostech – na výběr je mini verze 250ml, skleněná lahev 750ml, pet lahev anebo rovnou 3l box.

 

Co ještě na Rybízák.cz seženete?

Při brouzdání na stránkách jsem objevila jsem i dárkové boxy. Kdybyste někdo sháněli dárek, mají tam možnost vybrat si etiketu na víno a nechat si na ní vytisknout text, který si zvolíte. Nebo pak dřevěný box a 3 vína v něm. Píšu to proto, že akorát dávám dohromady seznam lidí, pro které ještě nemám dárek. Dobrá zpráva je, že minimálně 2 nebo 3 lidi vyřeším ovocným vínem a jsem si jistá, že budou nadšení. To mi připomíná, že musím co nejdřív objednat, aby to přišlo do Vánoc😊.

Nechci být dnes jen pozitivní, ale ono to jinak nejde. Nenašla jsem na těchto vínech žádnou chybku. Vlastně jednu ano – příště by to chtělo více vína:-D. Naštěstí jsem na stránkách objevila 3 litrové boxy, takže příště nebudu troškařit a objednám si rovnou 3 litrovou bedýnku. Říkala jsem si, že příště vyzkouším malinové víno, to z ní fantasticky.

 

To byla recenze ovocných vín od Rybízáka. Jsem ráda, že v záplavě tisíců druhů vín z hroznového vína je na výběr i jiné víno z dalších druhů ovoce. Jsou fantastická, a hlavně potěší i ty, co normálně víno nepijí. Je to příjemná změna. A další věc je, že víno z hroznového vína ať je to jakýkoliv druh si je hodně chuťově podobné. Tedy alespoň pro mě jako neodborníka. Tyhle vína jsou každé úplně jiné a výběr je ještě větší. Já jsem pro změnu a střídání chutí, asi i proto si mě ovocná vína získala.

Navíc pro nás, co víno jinak moc nepijeme (nebo vůbec) a všichni se pak na nás divně koukají a strašně se diví je to vlastně i záchrana. Těch pohledů a poznámek, proč nepiju víno jsem si užila dost. Teď se ale všechno změní, protože mohu přátelům říkat – samozřejmě že víno piju a pozvat je k sobě na lahvinku dobrého jahodové, rybízového nebo jiného vína jak jinak než od Rybízáka😊.

 

Tak na zdraví!

Verča

Co dobrého si dát k vínu? Vyzkoušejte sýrové chipsy. Sýr a víno se k sobě perfektně hodí, takhle kombinace nikdy nezklame.

Sýrové chipsy

Rybízový svařák

 

Jahodový svařák

Perníkový svařák