Rychlé nepečené cukroví z mých oblíbených Oreo sušenek. Stačí sušenky rozmixovat na prášek a smíchat s čerstvým sýrem a máte skvělé cukroví. Pak už jen kuličky obalíte v čokoládě a necháte je v lednici ztuhnout. Možná vám znít divně přidávat do cukroví čerstvý sýr, ale tenhle čerstvý sýr je v podstatě tvaroh, jen neobsahuje tolik vody. V Americe se používá snad do všeho a já jsem se to od nich také naučila – cheesecake, kuličky, poleva na muffiny…je toho tolik a je to vynikající!

Jak jsem psala, tenhle recept je rychlovka a je ideální, pokud nestíháte anebo se prostě jen nechcete dělat s pečeným cukrovím. Chuťově trochu připomínají cheesecake, který mám taky moc ráda. No uvidíte až ochutnáte, je to pecka😊

 

Nepečené cukroví u nás vyhrává na plné čáře. Dva dny před Vánoci udělám asi 10 druhů a to nám vystačí až do Silvestra. Příprava mi zabere max. 2 hodiny, u pečeného bych na tom strávila mnohem delší čas. Minulý rok jsem si to dokonce stopovala a udělala jsem 10 druhů vánočního cukroví za neuvěřitelnou hodinu!

 

Pár tipů na rychlé nepečené cukroví

Rafaello : recept

 

Marcipánové brambory: recept

 

Hříbky: recept

 

Recept na Oreo kuličky:

 

SUROVINY

  • 180g Oreo sušenek
  • 90g čerstvého sýra*

*používám Palouček z Lidlu-většinou je to kostka zabalená v alobalu, ale také můžete sáhnout po sýru Philadelphia nebo Lučina (bez příchuti).

 

Na polití:

  • 100g bílé, hořké nebo mléčné čokolády (nebo polevy)

PŘÍPRAVA

  1. Nejdříve odstraňte ze sušenek mléčnou náplň a dejte jí do mísy k sýru. Jen tak půjdou sušenky dobře rozmixovat.
  2. Oreo sušenky rozmixujte na prášek v mixéru nebo robotu. Také je můžete přejet válečkem a rozdrtit.
  3. Rozmixované sušenky přidejte k čerstvému sýru a dobře promíchejte.
  4. Z těsta tvořte malé kuličky a pokládejte je na tác vyložený pečícím papírem (podle potřeby papír zastřihněte). Kuličky se k talíři přilepí a zbytečně by na něm po odlepení zůstalo těsto. Kuličky dejte alespoň na hodinu do lednice, aby se zpevnily.
  5. Když jsou sušenky vychlazené je čas si rozpustit čokoládu (nebo polevu). Čokoládu nalámejte na kousky a dejte rozpustit ve vodní lázni. Také jí můžete rozpustit v mikrovlnce po dobu asi tak 30 sekund. V polovině zastavte a čokoládu promíchejte. Možná nebude po vytažení rozpuštěná úplně, ale stačí jí promíchat a ona už se rozpustí.
  6. Kuličky položte na vidličku nebo napíchněte na párátko a namočte do čokolády. Chvilku jí nechte okapat a pak jí položte zpátky na pečící papír. Většinou obaluji půlku v bílé a půlku v tmavé čokoládě.
  7. Polité kuličky vraťte zpátky do lednice, dokud čokoláda neztuhne. Pak jsou připravené ke snědení 😊

 

Skladování: v lednici

Trvanlivost: 4 dny

Cizrnové ladu jako vánoční cukroví

Vánoční marcipánové pralinky