Rychlé nepečené cukroví z mých oblíbených Oreo sušenek. Stačí sušenky rozmixovat na prášek a smíchat s čerstvým sýrem. Pak už jen kuličky obalíte v čokoládě a necháte je v lednici ztuhnout. Jak jsem psala, je to rychlovka. Díky čerstvému sýru mi chuťově trochu připomínají cheesecake, který mám taky moc ráda. No uvidíte až ochutnáte, je to pecka😊

Suroviny

  • 180g oreo sušenek
  • 90g čerstvého sýra*

Na polití:

  • 100g bílé, hořké nebo mléčné čokolády (nebo polevy)

*používám Palouček z Lidlu-většinou je to kostka zabalená v alobalu, ale také můžete sáhnout po sýru Philadelphia nebo Lučina (bez příchuti).

Příprava

  1. Nejdříve odstraňte ze sušenek mléčnou náplň a dejte jí do mísy k sýru. Jen tak půjdou sušenky dobře rozmixovat.
  2. Oreo sušenky rozmixujte na prášek v mixéru nebo robotu. Také je můžete přejet válečkem a rozdrtit.
  3. Rozmixované sušenky přidejte k čerstvému sýru a dobře promíchejte.
  4. Z těsta tvořte malé kuličky a pokládejte je na tác vyložený pečícím papírem (podle potřeby papír zastřihněte). Kuličky se k talíři přilepí a zbytečně by na něm po odlepení zůstalo těsto. Kuličky dejte alespoň na hodinu do lednice, aby se zpevnily.
  5. Když jsou sušenky vychlazené je čas si rozpustit čokoládu (nebo polevu). Čokoládu nalámejte na kousky a dejte rozpustit ve vodní lázni. Také jí můžete rozpustit v mikrovlnce po dobu asi tak 30 sekund. V polovině zastavte a čokoládu promíchejte. Možná nebude po vytažení rozpuštěná úplně, ale stačí jí promíchat a ona už se rozpustí.
  6. Kuličky dejte na vidličku a namočte do čokolády. Chvilku jí nechte okapat a pak jí položte zpátky na pečící papír. Většinou obaluji půlku v bílé a půlku v tmavé čokoládě.
  7. Polité kuličky vraťte zpátky do lednice, dokud čokoláda neztuhne. Pak jsou připravené ke snědení 😊

 

Skladování: v lednici

Trvanlivost: 4 dny