Slavíte výročí, narozeniny nebo si jen chcete udělat nádherný večer? Připravte si indické degustační menu a ochutnejte výběr pokrmů z indické kuchyně. V restauraci se za taková menu platí nemalé peníze a bohužel v nich často nemáte soukromí po kterém byste toužili. Jednou jsem s Jardou byla na romantické večeři. Objednali jsme si kuřecí vindaloo. Mám ráda pálivé a jsem na něj dost zvyklá. Tohle byl ale takový masakr, že jsme ani jeden nezvládl sníst více než lžíci. Doma si sami určíte, jak pálivé jídlo chcete.

Navíc pokud se vám nechce ten den vařit, můžete si vše připravit už den předem. Skvělý nápad je i pozvat přátele na originální chuťový zážitek. Můžete společně chutnat, hodnotit a bavit se. Menu jsem sestavila ze svých nejoblíbenějších jídel indické kuchyně, tak doufám, že vám bude vše chutnat. Vše si ještě můžete upravit, abyste s chutí byli maximálně spokojení.Přeji nádherně prožitý večer a dobrou chuť:

 

Co vás v menu čeká?

Cizrnové ladu

Indická sladkost: ladu z cizrnové mouky a kokosového oleje.

Dezert z cizrnové mouky, kokosového oleje a kardamomu. Vypadá jako pralinky a úplně se rozplývá na jazyku. Budete hodně překvapeni, jak dobře může cizrna chutnat na sladko.

Recept na cizrnové ladu

Kuře tikka masala

Nejznámější indické jídlo bez kterého se žádné indické menu neobejde. V omáčce tikka masala najdete pasírovaná rajčata, kokosové mléko, jogurt a také indické koření garam masala. Právě koření dodá tu pravou indickou chuť. Na stránkách je i recept na tikka masala z cizrny nebo také pro vegany.

Recept na kuře tika masala

 

Kurkumová rýže

Samotná rýže je skoro bez chuti, ale když do ní přidáte kurkumu bude to hned něco jiného. Můžete jí ještě vylepšit přidáním čerstvých koriandrových listů.

Recept na kurkumovou rýži

 

Chléb naan

Indické chlebové placky, které se hodí k hlavnímu chodu i polévce. Pokud chcete jíst jako správní Indové, použijte kousek naanu k nabírání jídla. Ušetříte si mytí příborů a bude to skvělý zážitek 😊.

Recept na indický chléb naan

 

Indické polévka s červenou čočkou

Hustá indická polévka s rajčaty, červenou čočkou a kořením garam masala. Nejlépe chutná s naanem.

Recept na indickou polévku s červenou čočkou

 

Čaj Masala nebo Chai

Indický kořeněný čaj s mlékem nesmí chybět. Má jedinečnou chuť která chuťově ladí s indickou kuchyní.

Recept na indický čaj Masala

 

Krupicová chalva

Sladký dezert z krupice, mléka a šafránu. Přidat můžete i rozinky, pistácie, mandle nebo lískové ořechy.

Recept na indickou krupicovou chalvu

 

Tak ať vám menu chutná a užijete si krásnou večeři!