Momentálně toho asi moc nenacestujeme, tedy alespoň mimo Českou republiku. Dneska jsem viděla mapu, do kolika zemí je možné jet na dovolenou a není to nic moc. Proto mě napadlo spustit seriál receptů na jídla z celého světa. Společně se podíváme do mnoha zemí od Egypta, Norska, Mexika až po Austrálii. Takovou tu klasiku jako je kungpao nebo tortilly většina lidí zná, samozřejmě je tu také najdete, ale hlavně bych se chtěla soustředit na netradiční jídla a méně navštěvované země.

Když ochutnávám nové jídlo, připadám si, jako kdybych v té zemi byla. Jiné vůně, koření, někdy i stolování…to všechno dohromady vás zavede do jiné země. Ochutnávání nových jídel je můj velký koníček. Dávám přednost vaření, před tím, jít do restaurace. O to větší mám pak radost, když se jídlo povede a více si ho vážím. Přeci jen je těžké nevážit si něčeho, co vám dalo práci. Navíc si mohu doma dopřát větší porce a více chodů:-).

Recepty budou postupně přibývat. Nepočítala jsem, kolik je to zemí, na to jsem sama zvědavá. Postupně zkouším další recepty a třeba se mi jednou splní velký sen: odškrtnou si všechny země světa.

Všechny recepty, které tady najdete jsou upravené pro Českou republiku. Ne všechny suroviny tu lze sehnat. Sice je to lepší než před pár lety, ale i tak mi jich spousta chyběla. Proto jsem recepty musela předělávat a upravovat, abych dosáhla co nejpodobnějšího výsledku.

Myslím, že se máte na co těšit. Uvidíte, bude to zábava. Můžete si s dětmi pořídit mapu a postupně si vybarvovat státy, ze kterých už jste něco ochutnali. Asi si taky takovou mapu pořídím:-).

 

Recepty budou postupně přibývat na stránkách a budu je přidávat i sem, pěkně podle abecedy, ať je to přehledné.

Zapněte si pásy a připravte se na odlet: Cesta kolem světa: Ochutnej jídlo z celého světa právě začíná!

 

Poznámka: Pokud se vám nechce hlídat stránky, kde budou recepty také přibývat, stačí si uložit tuto stránku do oblíbených. Všechny nové recepty najdete i tady. Jen se mrknete, co je nového:-).

 

Aktuální počet receptů: 109

Počet „procestovaných“ zemí: 31

Anglie:

 

Arménie:

Austrálie:

 

Čína:

 

 

Egypt:

 

Filipíny:

 

 

Francie:

 

Indie:

 

 

Itálie:

 

Indonézie:

 

Jamajka:

 

Japonsko

 

Keňa:

 

Korea

 

Malajsie: 

 

 

Mexiko:

 

Nepál:

 

Německo

 

Norsko

 

řecko:

 

Rusko:

 

Srí lanka

 

Španělsko:

 

Švédsko:

 

Thajsko:

 

Tibet:

 

Tunis:

 

Turecko:

 

Ukrajina:

 

Vietnam