Hrnek horké čokolády je jako pohlazení na duši, nemám pravdu? Krásně vás zahřeje a ať už jste měla jakkoliv špatný den cítíte se hned o něco lépe. Na výběr je tolik druhů, už se těším až je všechny ochutnám. Když se chci opravdu zahřát sáhnu po čokoládě s chilli. Tato kombince má prý afrodiziakální účinky (takže až budete chtít hezký večer víte co přidat k večeři:-)). Dětem si zase jistě zamilují čokoládu s maršmelouny nebo bílou čokoládu. Obě mají sladší chuť. Já mám rada všechny druhy ,ale kdybych měla vybrat mého favorita je to ostružinový horká čokoláda. Je vyrobená z domácího ostružinového sirupu a právě ten dává čokoládě jedinečnou chuť.Dost ale záleží na příležitosti nebo ročním období. V zimě dávám přednost chilli čokoládě, v létě zase ledové. Když mám chuť na sladké sáhnu po bílé čokoládě s pořádným kopcem šlehačky.

Tady je prvních 11 druhů čokolád. Už se nemohu dočkat až ochutnám další druhy, ale myslím že i tak z čeho vybírat. Tak ať vám čokoláda chutná. Kdyby se vám náhodou chtělo můžete mi do komentářů napsat jaká čokoláda je vaše oblíbená anebo jaký recept z tohoto seznamu vám chutnal nejvíce.

 

 

 1. Hustá horká čokoláda

Kdo má rád hustější čokoládu bude určitě nadšený

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/husta-horka-cokolada/

 1. Bílá čokoláda

Čokoláda z bílé čokolády je sladší a smetanovější. Nejlépe chutná se šlehačkou. Bohužel jak je vidět na fotce jsme byly zrovna na konci šlehačky. Než to znovu nafotím budete si musel domyslet pořádný kopec šlehačky který tam měl být:-)

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/horka-bila-cokolada/

 1. Čokoláda s perníkovým sirupem

Vánoční horká čokoláda s domácím perníkovým sirupem.  K zakousnutí doporučuji perníkové sušenky, které čokoládu skvěle doplní

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/horka-cokolada-s-pernikovym-sirupem/

 

 1. Horká čokoláda s chilli

Horká čokolády s mletými chilli papričkami je skvělá na zahřátí. Hořká čokoláda i chilli jsou přírodní afrodisiaka, tak už víte co uvařit až budete chtít romantický večer😊

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/horka-cokolada-s-chilli/

 

 1. Ostružinová horká čokoláda

Čokoláda s domácím ostružinovým sirupem a šlehačkou. Určitě to není poslední ovocná horká čokoláda, kterou jsem dělala. Tohle je můj absolutní favorit.

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/ostruzinova-horka-cokolada/

 1. Horká čokoláda s marshmallows

Čokoláda podávaná s marshmallow je něco, co jsem chtěla vždycky ochutnat. Marshmallows se rozpustí v čokoládě a další pak spolu se šlehačkou použijete na ozdobu. Už chápu proč to v Americe pijí, je opravdu moc dobrá😊

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/horka-cokolada-s-marsmelouny/

 

 1. Karamelová horká čokoláda

Lahodná horká čokoláda s karamelem. Nejdřív si z cukru a vody připravíte karamel (nebojte není to nic těžkého) a pak přidáte zbytek. Čokoláda je tak akorát krémová, ani hustá ani tekutá.

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/horka-karamelova-cokolada/

 

 1. Ledová čokoláda

Nejdřív jsem si říkala jestli na seznam horkých čokolád přidávat ledovou čokoládu, ale nakonec jsem se rozhodla, že ano. V létě na horkou čokoládu nemáme ani pomyšlení, ale naštěstí je tu její studená varianta.

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/ledova-cokolada-napoj/

 

 1. Pudingová čokoláda

Krémová horká čokoláda na kterou budete potřebovat jen mléko, cukr a pudingový prášek. Podle toho jaký zvolíte puding bude čokoláda vanilková nebo kakaová. Díky tomu je velice levná, rychlá a ať už na ni dáte šlehačku nebo ne chutná skvěle.

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/horka-pudinkova-cokolada/

 

 1. Milky way čokoláda

Horká čokoláda z mé oblíbené milky way. Představte si jak chutná milky way a přesně tak bude chutnat i čokolády z něj připravená- skvěle

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/milky-way-horka-cokolada/

 

 1. Raw ledová

Aby to nebylo líto i rawtariánům tak mám něco i pro ně: hustá ledová čokoláda s chutí karamelu.

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/raw-ledova-cokolada-napoj/