Hrnek horké čokolády je jako pohlazení na duši, nemám pravdu? Krásně vás zahřeje a ať už jste měli jakkoliv špatný den, cítíte se hned o něco lépe. Na výběr je tolik druhů, už se těším až je všechny ochutnám. Stále zkouším nové druhy čokolády, postupně je tady všechny najdete.

Můj favorit je asi čokoláda s malinovým nebo ostružinovým sirupem. Spíše je to ale tak, že si čokoládu připravuju podle chuti a vybírám z toho nepřeberného množství receptů, které svět nabízí – když se chci zahřát, dám si chilli…mám chuť na sladké? udělám si bílou čokoládu a tak dále. Střídám to a do toho ještě zkouším nové recepty. Mým novým objevem je teď čokoláda s mořskou solí, ale ještě jí musím trochu doladit, než jí sem dám. Čeká vám například i čokoláda s karamelem a to je taky něco!

Pod každou fotkou s popiskem najdete odkaz na recept. Původně jsem vám je chtěla všechny vypsat, ale podle mě je lepší, když recept uvidíte v plném rozsahu. V receptech mám totiž i poznámky, fotky postupu a info k surovinám, které jsem použila. Bez toho by se recept nemusel provést a tak jsem zvolila formu odkazu.

Horké čokolády mě baví a tak těchto 12 receptů určitě není posledních. Teď se pojďme na tu přehlídku čokolád z celého světa podívat:

 

 

Italská pudingová čokoláda

Italská pudingová čokoláda se šlehačkou potěší každý mlsný jazýček. Můžete ji pít anebo se se do ni pustit lžičkou. Tuhle čokoládu rozhodně musíte ochutnat:

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/italska-pudingova-cokolada-se-slehackou/

 

 

Hustá horká čokoláda

Kdo má rád hustější čokoládu bude určitě nadšený, tahle čokoláda je opravdu hustá a já jí stále nemám dost. Se šlehačkou i bez, je vynikající!

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/husta-horka-cokolada/

 

Bílá čokoláda

Čokoláda z bílé čokolády je sladší a smetanovější. Nejlépe chutná se šlehačkou. Na ozdobu pak můžete použít skořicový cukr, rozdrcená vánoční lízátka anebo nastrouhanou bílou čokoládu.

Odkaz:https://www.zijemehomemade.cz/horka-bila-cokolada-2/

 

Pudingová čokoláda

Připravit si pudingovou čokoládu je strašně jednoduché. Výhoda je, že na ni potřebujete minimum surovin, takže si ji můžete připravit prakticky kdykoliv. Podle toho jaký zvolíte puding bude čokoláda vanilková nebo kakaová. Je to rychlovka a ať už na ni dáte šlehačku nebo ne chutná skvěle. Mimochodem můžete experimentovat i s jinými příchutěmi pudingu – karamel, hořká čokoláda, smetana, pistácie… všechny jsou vynikající!

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/horka-pudinkova-cokolada/

 

Aztécká horká čokoláda

Aztécká horká čokoláda je čokoláda s hořkým kakaem, skořicí a chilli. Kombinace chilli a čokolády mě nikdy nepřestane bavit. Je také skvělá, když je vám zima a potřebujete se rychle zahřát. Mimochodem chilli i čokoláda jsou přírodní afrodisiaka:-).

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/aztecka-horka-cokolada/

 

Horká čokoláda s černým čajem Earl Grey

Spojení a horké čokolády a černého čaje je jedno z nejzajímavějších, které jsem dosud objevila. Je to jako pít čokoládu i čaj, ale najednou. Nejvíce se mi osvědčil čaj Earl grey a z něho je také tato čokoláda

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/horka-cokolada-s-cajem-earl-grey/

 

Malinová horká čokoláda

Jen se na ni podívejte. Nevypadá luxusně? Čokoláda s malinovým sirupem na to kopec šlehačky a další porce malinové sirupu. Jedním slovem – Mňam!!! . Dělám i ostružinovou, ta je také vynikající. Za mě je tohle jasný favorit!

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/malinova-horka-cokolada-se-slehackou/

 

Horká čokoláda s chilli

Další recept na horkou chilli čokoládu. Tahle kombinace mě opravdu baví a proto těch receptů z chilli mám hned několik.

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/horka-cokolada-s-chilli-2/

 

Krémová horká čokoláda z elektrického hrnce

Můj poslední objev – ani hustá ani moc tekutá, zkrátka tak akorát. Čokoládu jsem připravovala v elektrickém hrnci, ale recept je samozřejmě vhodný i na sporák. Na ozdobu se hodí skořice nebo kousky mořské soli či šlehačka.

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/kremova-horka-cokolada-v-elektrickem-hrnci/

 

Milky way čokoláda

Horká čokoláda z mé oblíbené Milky way tyčinky. Tohle je jeden z prvních receptů, které jsem zkoušela. Představte si jak chutná Milky way tyčinka a teď si představte, že si z ní uděláte horkou čokoládu….ano, je to vynikající!

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/milky-way-horka-cokolada/

 

Horká čokoláda s kardamomem

Kardamom je chuťově velice zvláštní, snad žádné jiné koření mu není podobné. Je to zkrátka originál. Stačí troška a čokoláda hned chutná jinak. Vždycky když tuhle čokoládu piju, přenese mě to v myšlenkách někam do Maroka a jiných orientálních zemí.

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/horka-cokolada-s-kardamomem/

 

Horká čokoláda s karobem

Připravit horkou čokoládu jde i bez kakaa. Tahle čokoláda z horkého karobu je toho důkazem.

Odkaz: https://www.zijemehomemade.cz/horka-cokolada-s-karobem/

 

Kdyby se vám náhodou chtělo, můžete mi do komentářů napsat jaká čokoláda je vaše oblíbená anebo jaký recept z tohoto seznamu vám chutnal nejvíce. Máte jiný originální recept? Budu moc ráda, když se s námi o něj podělíte. Receptů na dobrou horkou čokoládu není nikdy dost!

 

Máte rádi čokoládu s chilli? U Chilli doctora kupuji sušené v takovým hezkých zkumavkách. Mají tam desítky druhů – každé jinak pálí a chutná, tak můžete experimentovat jako já. Nejčastěji používám Jalapeňo, Ancho a Habaňero.